Ankara Boşanma Avukatı

Ankara Boşanma Avukatı
İyi bir boşanma avukatı sizi anlar. Boşanma davası süreci oldukça zor bir süreçtir. Bundan dolayı dava boyunca size yardımcı olacak bir boşanma avukatı bulmanız ivedidir. Öyleyse uzman bir boşanma avukatını nasıl bulabilirsiniz? Bunun yanında duruşmanız çekişmeli mi veya anlaşmalı mı olacak?
Bu arada boşanma davası nasıl açılır buna da dokunalım. Boşanma davaları iki şekilde açılmaktadır. Eğer yanlar evliliği bitirme hususunda anlaşırsa mahkemeye müracaat etmeleri halinde anlaşmalı olarak evliliği sonlandırabilirler. Anlaşmalı şekilde boşanmanın gerçekleşmesi için evliliğin en az bir sene devam etmiş olmasıgereklidir. Eğer evlilik hayatı bir yıldan kısa devam etmiş ise taraflar anlaşmalı olarak ayrılmak için başvuruda bulunamazlar. Bu halde çekişmeli tarzda başvuruda bulunmak durumundadırlar. Anlaşmalı biçimde evliliğe son vermek için aile mahkemesine bir anlaşmalı ayrılma mutabakat metni vermeleri gereklidir. Bu protokolün bir hukukçu tarafından meydana getirilmesi iyi olacaktır. Daha sonra taraflar mahkemeye çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini beyan etmelidirler. Çekişmeli şekilde boşanmak için bir boşanma gerekçesine ihtiyaç vardır. Bu boşanma nedeninin haklı olması gerekmektedir. bunun yanında evliliği bitirme gerekçesinin kanıtlanması gerekmektedir. Boşanma davalarında davacı eş Bu makaleyi okuyun boşanma nedenlerini her çeşit delille ispatlayabilir. Örneğin facebook yazışmaları delil olarak kullanılabilir. Çekişmeli boşanma davaları fazlaca uzun sürebilmektedir. Dava süresini hızlandırmak için bir avukattan yardım istenmelidir.


Ankarada Boşanma Avukatı sözcüğü hiç bir şekilde beynimize iyi çağrışımlar getirmez. Bunun sebebi farkındalığımız olabilir mi? Avukatlık yapan hukukçuların neredeyse tamamı içinde bulunduğumuz toplumu iyileştirmek sebebiyle avukat olmamıştır. Çoğu avukat , avukatlık yapmaya parasal nedenler nedeniyle başlamıştır. Bundan dolayı Ankarada boşanma avukatınızı belirlerken iyi araştırma yapmalısınız.

Bir çok boşanma avukatı var. İyi avukatı hangi şekilde seçeceğim?
Boşanma avukatı belirlerken en iyi çözüm arkadaşlarınızın tavsiyesidir. İkinci yol ise googledan iyi bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yolu seçecekseniz bulduğunuz boşanma avukatlarını öneren siteler de aynı yolla bulabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Ankara Boşanma Avukatı”

Leave a Reply

Gravatar